Slezský FC Opava U16 vs. FK Šumperk U17

22. 5. 2022 12:45 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2021/2022 27. kolo 43

Mladší dorostenci se vydali do Opavy a zcela nečekaně prohnali jasného favorita zápasu, domácí výběr U16. Přitom trenér Bohdan Hecl musel znovu lepit sestavu a dokonce v průběhu druhé půle nasadit i jinak čistokrevné brankáře do pole. Nakonec z toho ale bylo vydřené vítězství domácích v poměru 4:2.

Přitom v 9. minutě dostal Šumperk příležitost jít do vedení a k nařízenému pokutovému kopu se postavil kapitán Filip Podhorný. Ten nezaváhal a otevřel skóre utkání. Za dvě minuty sice bylo vyrovnáno, když se prosadil Hendrych, dlouho ale opavský celek důvod k částečné radosti neměl. Po čtvrthodině hry totiž znovu vedl Šumperk. Vedení našim mladíkům vrátil Nikolas Körner.

Střelecká divočina pak na dlouhé minuty ustala. Branky začaly padat až v poslední čtvrthodině a bohužel jen do šumperské branky. Během deseti minut se prosadili Winkler a Endrych, přičemž prvně jmenovaný rovnou dvakrát. V případě střídajícího Winklera tak ukázal trenér Metelka šťastnou ruku. Opava tedy zvítězila 4:2, ovšem šestý tým tabulky se na vítězství nad našim výběrem opravdu nadřel.

SFC OPava U16 – FK Šumperk U17 4:2 (1:2)

Góly: 76., 86. Winkler, 11. Hendrych, 81. Endrych – 9. Podhorný (pen.), 15. Körner. Bez karet. Rozhodčí: Bohumil Robenek. Diváci: 43.
Opava U16: Martinák – Hendrych, Blahut, Hejhal, Pecník (83. Jaroš), Andrle, Hendrych, Patyk (61. Winkler), Endrych, Vladař, Tomíček (46. Galík). Trenér: František Metelka.
Šumperk U17: Bahounek – Zelinka, Körner, Novák, Podhorný, Jiroš, Tymčenko, Minář, Kucharčuk, Kühnel, Vepřek (55. Hamala). Trenér: Bohdan Hecl.