FK Šumperk U19 vs. MFK Frýdek-Místek U19

Delegace rozhodčích

Rozhodčí
HABERMANN Lubomír

Po náročné přípravě zakončené soustředěním v Ústí nad Orlicí se šumperský dorost představil v prvním jarním kole doma. Na umělce Tyršova stadionu přivítal Frýdek-Místek, se kterým paradoxně podzim zakončoval. A stejně jako na půdě soupeře i tentokrát dokázali svěřenci Jakuba Bauera o gól vyhrát. I vývoj zápasu byl podobný, totiž nejprve skóroval náš celek, a pak začal soupeř stahovat. Nicméně na Tyršáku se v slunečném počasí servíroval divácky velmi pohledný fotbal.

Domácí tým postavil i hráče, kteří se v rámci přípravy blýskly i výborným výkonem proti Bruntálu v dresu „A“ týmu. A Karger či Elšík také neustále zatápěli obraně hostů. Oba týmy však do utkání vstoupily s maximálním nasazením a všichni hráči na hřišti svou bojovností i snahou posouvali zápas do divácky atraktivní podívané. V prvních minutách zápasu končily střelecké pokusy mimo branku, první zákrok si po necelých 10 minutách hry připsal domácí brankář Žanda. A o pár minut později se prosadili jeho spoluhráči. Po akci po pravém křídle přišel centr napříč vápnem, kde se do vzduchu zavěsil Lukáš Karger a akrobaticky nůžkami nedal Dragonovi v brance hostů šanci.

Zápas byl i nadále plný fyzických soubojů, nicméně se nesl v mezích fair play i přesto, že rozhodčí Habermann vsadil na volnější metr a spoustu oboustranně hraničních soubojů pustil. Ve 27. minutě se poté domácí dočkali druhé branky. Další rychlý útok opět zakončoval Lukáš Karger, který dostal ve vápně až příliš prostoru. Svou pátou brankou v sezóně tak pojistil náskok domácího celku. Hosté sympatickým výkonem nadále usilovali o zvrat v zápasu, možná i díky vzpomínce na předchozí vzájemný duel. Tehdy dokázali během čtyř minut vstřelit dva góly. Tentokrát se však nejvíce potýkali s vlastní nepřesností, když i ve větších šancích často pálili mimo branku. A zbytek šancí pochytal Žanda.

Až na jednu. Čas prvního poločasu se již blížil ke svému závěru, když hosté při rozehrávce našich hráčů získali míč a dokázali kontr využít. Snížení těsně před konečných hvizdem první půle obstaral David Berek. Odchovanec Staříče tak vrátil Frýdek-Místek na dostřel a do druhé půle tak bylo o drama postaráno. Oba týmy pak i po změně stran měly spoustu šancí, Žanda vytáhl další důležité zákroky. A naopak hosty zachránila jednou i tyč. Nakonec se ale skóre již nepohnulo a Šumperk U19 se v ligové tabulce posunul na 8. místo.

Komentář trenéra

Jakub Bauer: Je to pro nás důležité vítězství proti dobře připravenému soupeři. Hosté se dnes prezentovali přesnými středně dlouhými míči s následným dohráváním situací na naší polovině. A v defenzívě si počínal velmi agresivně, ale férově. My se snažili o postupnou výstavbu, ta však často končila v soubojích. Je ale třeba dodat, že každý hráč si počínal nejen v soubojích s maximálním nasazením. Díky dobrému výkonu Jakuba Žandy v bráně a několika nepřesným zakončením soupeře nám k vítězství stačily 2 pěkné góly Lukáše Kargera. Ten rád připomíná, že z posledních 2 zápasů má na svém kontě již 4 branky, avšak z tréninků zakončení v týdnu není nikomu z hráčského či trenérského týmu jasné, jak se taková věc mohla stát (smích).“

Šumperk U19

20ŽANDA Jakub Brankář