FK Šumperk vs. TJ Valašské Meziříčí

Delegace rozhodčích

RozhodčíAsistent rozhodčího 1Asistent rozhodčího 2Delegát
MATĚJEK VojtěchLUKAŠÍK PetrHABERMANN LubomírKARAS Petr

Po dvou vítězstvích v řadě šumperští fanoušci s optimismem vyhlíželi i druhé domácí utkání sezóny. Znovu na Tyršův stadion zavítal soupeř z Valašska. Nicméně zatímco Vsetín dokázali naši kluci porazit, tentokrát vyšli bodově naprázdno. A s ohledem na vývoj celé divizní soutěže je to škoda. Tříbodový zisk by je totiž poslal na třetí místo tabulky. Místo toho jsou po čtyřech odehraných zápasech přímo ve středu tabulky, a to sedmí.

Oba celky hned od úvodní minuty měly zájem držet vysoké tempo hry. Po pár vteřinách centroval do vápna Podhorný, ale první náznak šumperské akce neskončil střelou. Držet vzadu se nechtěli ani hosté a právě Valaši se dočkali rychlé branky. Po levém křídle rozjeli akci Šimon Vrána s Davidem Veselým, který po zemi na zadní tyč otevřel účet utkání. Po čtvrt hodině hry se nad Tyršovým stadionem spustil obrovský slejvák a několik minut hraných v potocích deště ovlivnilo samozřejmě i kvalitu trávníku. A dost možná i tento faktor hrál roli ve vyrovnávací brance. Dlouhý nákop Purzitidise nedokázal hlavou usměrnit k vlastnímu brankáři obránce Vozák, míč se zastavil v kaluži. A toho využil Ondřej Kováč, který pohotově srovnal.

Jediné, co pak fanoušky mohlo opravdu potěšit do konce první půle, byla skutečnost, že silný déšť ustal. I tak na trávníku oba celky nadále toužily po aktivní hře. Oba brankáři ale již lovit míč ze sítě nemuseli a do kabin se šlo za stavu 1:1. Na druhou stranu se diváci i nadále mohli bavit aktivním fotbalem z obou stran, kdy jak domácí tým, tak ten hostující chtěly hrát dopředu. A k vidění tak bylo dostatek akcí před oběma brankami. V 62. minutě měl na kopačce vedení Pavel Dostál, který se dostal za obranu. Na dlouhou nohu musel zakončovat před vybíhajícím brankářem Michutem, míč však těsně zamířil mimo branku.

V 70. minutě poslali domácí trenéři do hry mladé pušky Musílka se Žákem, hlavě druhý hráč se pak měl starat o zvýšenou aktivitu díky svému rychlému pohybu. A již po pár vteřinách se tlačil ve vápně k míči, k zakončení se ale nedostal. Hned vzápětí střídali i hosté, nicméně velkou šanci měli opět domácí. Žák vybojoval míč a akci dvou na jednoho vzal na sebe. Jeho pokus však mířil přímo na brankáře Michuta. A o chvíli později hosté rozhodli. Kontr Valašského Meziříčí zakončoval Šimon Vrána podobně jako jeho spoluhráč v úvodu zápasu, tedy po zemi na zadní tyč. A Pitron byl proti přesně umístěné ráně bezmocný.

Valaši tak v zápase, ve kterém si domácí tým zasloužil minimálně bod za remízu, nakonec odvezli ze Šumperku cenné tři body.

Šumperk

31PITRON Vojtěch Brankář