3 - 1

Datum Čas Soutěž Sezóna
12. 3. 2022 10:00 Přípravná utkání 2021/2022

Reportáž

První tým FK Šumperk má za sebou všechna přípravná utkání na jaro 2022. V tom posledním pak na půdě Nových Sadů prohrál se svým divizním konkurentem v poměru 1:3. Všechny góly přitom padly v druhém poločasu. Klíčové tentokrát pro výsledek byly individuální chyby, které samozřejmě bude potřeba v mistrovských zápasech elimininovat.

Trenéři Opravil s Křepelkou opět měli k ruce poměrně užší kádr, než jaký by si představovali. A s ohledem na start dorosteneckého jara se museli obejít i bez kluků, kteří režírovali vysokou výhru v duelu proti Bruntálu. Naopak do sestavy se vrátil ukrajinský útočník Ostrovka, byť zatím jako střídající hráč. První poločas přitom dle slov šumperského trenéra Opravila přinesl spoustu chyb na obou stranách. A také nebezpečí od Nových Sadů v podobě standardních situací. Gól však nepadl. A možná tomu ani nepomohl silný vítr.

Ve druhém poločasu již diváci branky viděli. A tu první vsítil Patrik Strnad, který se prosadil v brejkové situaci. Nicméně domácím se podařilo duel otočit. Nejprve Rus trefil z pokutového kopu vyrovnání a poté potrestal chybu Marčík. Definitivu Novosadským zajistil Opatřil. Domácí tak vyhráli 3:1.

FK Nové Sady – FK Šumperk 3:1 (0:0)
Góly: Rus (pen.), Marčík, Opatřil – Strnad. Sestava FKŠ: Kreizl – Jurásek, Liďák, Purzitidis, Hegner – Linet, Strnad, Smrž – Žák, Podhorný, Lavrovič. Střídající: Pitron, Ostrovka, V. Dostál, Fiala.