Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
12. 6. 2020 17:30 Přípravná utkání 2020/2021

Reportáž

První zápasový test na novou sezónu na půdě soupeře odehráli naši muži v Lanškrouně. Tamní fotbalový oddíl pravidelně vyhrává Tlapnet Krajský přebor Pardubického kraje a i v minulé, nedokončené sezóně, měl našlápnuto k umístění na čelních místech. Na krásném stadionu v Lanškrouně tentokrát disponovalo trenérské duo Opravil – Křepelka oslabenou sestavou, i tak v první půli byly hosté jasně lepším týmem. Druhá půle pak výsledkově, když Šumperk prostřídal sestavu, vyzněla pro domácí. Ti nakonec uspěli poměrem 3:0.

Jak bylo řečeno, Šumperk v první půli byl lepším celkem a pohořel hlavně na koncovce. Lanškroun se v podstatě během úvodních 45 minut jen bránil. A to i přesto, že šumperští hráči šli do utkání z náročné silové přípravy, kterou navíc znásobil těžký trénink den před utkáním. Nicméně to vše se nepodepsalo paradoxně na kondici hráčů, ale možná na klidu v koncovce. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do druhé půle trenérský tandem prostřídal hráče a na trávník se dostali i talentovaní Horký a teprve čerstvě šestnáctiletý Komínek. Nechyběli ani Barčík se Žákem, kteří sice již v minulé sezóně oblékli dres áčka, ale jednomu je stále 19 let a druhému teprve 17! A domácí prokázali zkušenosti a hlavně čich na góly. Ve druhé půli totiž proměnili takřka každou šanci, kterou si vytvořili. Výsledek 0:3 je tak s ohledem na obraz hry opravdu krutý. I proto jej trenér Zdeněk Opravil příliš neřešil: „Ve hře byly chyby, řada zkažených přihrávek, přesto po stránce přípravy zápas rozhodně splnil účel. Výsledek i proto opravdu neřeším. Jsem rád, že kluci k utkání přistoupili zodpovědně a nechali na hřišti velkou dávku energie,“ zhodnotil hlavní trenér týmu po zápasu.

Šumperk čeká další těžký zápasový test již v pátek 19. 6., kdy zajíždí na půdu SK Uničov. Utkání začíná v 17:00.