FK Šumperk U13 vs. FC Baník Ostrava U13

Delegace

Rozhodčí
SEBÖK Ladislav

Hodně náročný byl los pro šumperské mladíky s ohledem na start jarní části sezóny. V rámci dohrávky 17. kola totiž na umělku Tyršova stadionu dorazil výběr ostravského Baníku. Ten nakonec přicestoval do podhůří Jeseníků s omlazeným kádrem, čehož domácí tým dokázal využít.

Proti svěřencům Jakuba Bauera se poněkud překvapivě postavili o rok mladší soupeři, kteří na podzim suverénně vládli právě soutěži SpSM Sever v kategorii U12. Tentokrát si tedy zkusili soutěžní utkání s o rok staršími soupeři. Pod výsledkem, který jasně vyzněl pro náš tým, se pak podepsal možná i zbytečný respekt a v mnohých případech i nevynucené chyby. To vše odhodlaný šumperský tým dokázal nelítostně trestat. Již po první části hry tak naši kluci vedli jasně 4:0 a rozdíl narůstal až do závěru zápasu. Ten nakonec Šumperk vyhrál 14:3.

Do Ostravy pak poslal pozdrav Františkovi, který v zimní pauze právě ze Šumperka zamířil do Baníku, mladší bratr Martin Doležel. Ten z pozice kapitána týmu řídil ofenzivní manévry a nakonec nastřílel 6 branek. Hattrickem se blýskli také Adam Šalamoun a Daniel Oulehla, jediný gól pak ke stejnému počinu chyběl Vladyslavu Bessonovovi. Šumperští kluci tak po vysokém vítězství uhájili čtvrté místo před krajským rivalem z Uničova, který ztrácí 2 body, ale má o jedno odehrané utkání víc. Podobně je na tom i šestý Hlučín, který také odehrál již o jedno utkání více, ale ztrácí již čtyři body.

V dalším kole míří kluci do Karviné, kde v sobotu 19. 3. od 10:00 vyzvou domácí celek, aktuálně 12. tým tabulky. Na podzim nás tento tým v domácím prostředí potrápil, ale věříme, že na tehdejší vítězství 6:3 naváží kluci i ve Slezsku.

FK Šumperk U13 – FC Baník Ostrava U13 14:3
Góly: Doležel 6, Oulehla 3, Šalamoun 3, V. Bessonov 2 – Rygel, Výtisk, Zedník. Bez karet. Rozhodčí: Ladislav Sebök. Diváci: 40.
FK Šumperk: Vondra – Vaculík, Y. Bessonov, V. Bessonov, Kubeš, Oulehla, Bečvář, Potočka, Doležel (K), Brázda, Janků, Škrabal, Šalamoun, Vejchoda, Pham. Trenér: Jakub Bauer.
FC Baník Ostrava: Fryčák – Frýdl, Blažek, Mičulka, Zedník, Podešva, Serafín (K), Výtisk, Hoffmann, Rygel, Navrátil.

Předchozí zápasy

Liga SpSM ml. žáků U13