FC Hlučín U19 vs. FK Šumperk U19

Datum Čas Liga Sezóna Kolo Počet diváků
1. 6. 2022 16:00 Moravskoslezská liga st. dorostu 2021/2022 29. kolo 40

Po již definitivní záchraně zajížděli šumperští dorostenci v netradiční termín ve středu 1. června k předehrávce 29. kola do Hlučína. Bohužel si na půdě slezského celku vybrali nejspíš nejhorší den v sezóně. Velmi nezdařené utkání nakonec skončilo vysokou porážkou.

Udržet si formu po celou část sezóny je náročné. Nutno dodat, že po rozpačitém nováčkovském vstupu do soutěže, ale proti silným soupeřům, si výběr do 19 let dlouhodobě připisoval skvělé výsledky. V Hlučíně to nevyšlo. Domácí šli do vedení chvíli před koncem poločasu, když otevřel skóre Eliáš Hon ve 35. minutě. Bohužel ještě před pauzou pak Slezané skórovali znovu, a hned dvakrát. Ve 41. minutě navýšil náskok Robin Havránek, aby o dvě minuty později dokonal hrůzný konec poločasu druhou trefou znovu Hon.

Zdrcující závěr poločasu načrtl zbývající průběh utkání. Domácí dotáhli zápas do pohodového vítězství, když ještě čtvrtý gól přidal v 71. minutě David Dvořáček. Hlučín tak v přímém souboji dvou sousedů z tabulky uspěl a posunul se dva zápasy před koncem sezóny na 11. místo, před náš celek. Ten nejprve v posledním domácím utkání přivítá 12. června doma Třinec a sezónu zakončí 19. června v Uherském Hradišti na půdě osmnáctky Slovácka.

FC HLUČÍN U19 – FK ŠUMPERK U19 4:0 (3:0)

Góly: 35. a 43. Hon, 41. Havránek, 71. Dvořáček. Bez karet. Rozhodčí: Jiří Macrineanu. Diváci: 40. Hráno: 1. 6. 2022 od 16:00 v Darkovičkách.
Hlučín: Prokel – Kocur, Kovala (70. Cintula), Havránek (60. Dvořáček), Říha (70. Šarközy), Hon (76. Kuska), Handlíř, Lindner, Kudlík, Ulrich (76. Matyska), Kučera.
Šumperk: Žanda (73. Panin) – Jecu, Morong, Krézek (60. V. Dostál), Elšík, Horký, Karger (60. Kmínek), Matura, Přikryl, Červeňák (60. F. Podhorný), Vicenec (60. Fiala).

Předchozí zápasy

Moravskoslezská liga st. dorostu