Uničov vs. Šumperk

Datum Čas Soutěž Sezóna
15. 1. 2022 11:00 Přípravná utkání 2021/2022

K prvnímu přípravnému utkání na jaro 2022 odjeli šumperští hráči do Uničova. Ten před Vánocemi vyměnil trenéra, když Dušana Žmolíka nahradil Jiří Neček. Dlouholetý asistent Radoslava Látala jak v Sigmě, tak i v poslkých Gliwicích, chtěl doma vstoupit do nového angažmá pokud možno úspěšně. Zdeněk Opravil a Roman Křepelka se rozhodli do úvodu zápasu postavit zkušenou jedenáctku, kde do branky se po dlouhé pauze vrátil Martin Kreizl. V obraně nechyběli zkušení Purzitidis s Kováčem doplnění o mladé, ale rozhodně ne nezkušené Pavla Maturu a Dominika Liďáka. Tříčlennou zálohu Linet, Smrž a Strnad doplňovali ofenzivní hráči Žák, Nimrichtr a Lavrovič.

V úvodu zápasu měli první větší šanci domácí, ale Kreizl prokázal chuť ukázat po dlouhé herní přestávce své umění a nutno dodat, že v Uničově mu utkání opravdu vyšlo. Otevřít skóre mohl následně Lavrovič, ale Kvapila, který před dvěma a půl měsíci ještě v přerovském dresu vychytal v Šumperku vítězství 4:1. O chvíli později již ale Kvapila překonal Patrik Strnad, který dokazoval, že by měl i na jaře patřit k oporám šumperského celku. Z vápna vymetl šibenici a náš celek na půdě účastníka MSFL rázem vedl. Domácí však potvrzovali kvalitu a Kreizl se v brance musel činit. Uničovu chytil několik šancí, ale i tak se Hanákům podařilo do poločasu srovnat.

Oba týmy po změně stran představily poněkud jiné kádry a šumperští trenéři pustili do arény mladíky, které si chtějí před jarní částí divize otestovat. Nechybělo trio jesenických posil našeho staršího dorostu Červeňák, Kmínek a Krézek. Na plac šel i navrátilec Simon, již na podzim do áčka nakukující Musílek s Barčíkem a také novic v týmu, Hegner. I Neček pustil do boje mladou krev, nicméně zápas měl spád i nadále. A pro Šumperk bohužel připomínku toho, co jej sužovalo na podzim – tedy dalšího zranění. Na nosítkách opustil trávník obránce Ondřej Kováč.

Domácí tým pak po pauze těžil z výkonu hráče, který se nedávno krátce objevil i v Šumperku a své kvality potvrdil. Miloš Šidlík ale na podzim moc prostoru v áčku Uničova nedostával, jak sám naznačil, kdo ví, zda neoprávněně. Byl to totiž on, kdo nejprve poslal Uničov do vedení a pak zařídil i pokutový kop. K němu se sice postavil jeho spoluhráč Ambrozek, ale nic to nezměnilo na navýšení náskoku domácího celku. Ten se ale nakonec musel o vítězství strachovat. Nejprve totiž snížil Hugo Hegner, na podzim hráč Rapotína a odchovanec Velkých Losin. Třiadvacetiletý útočník tak zápas zdramatizoval a tečku za děním v Uničově mohl udělat Patrik Strnad. Bohužel v 88. minutě svou velkou šanci nevyužil, a tak domácí uhájili vítězství 3:2. Pro oba týmy šlo o první zápasovou prověrku před jarní části sezóny.