Šumperk „U17“ vs. Přerov „U17“

4 - 1

3. 10. 2020 12:15 MSDD ml. dorostu (sk. E) 2020/2021 9. kolo 44

Reportáž

Stoupající formu potvrzuje i nadále výběr do 17 let. Mladší dorostenci si tentokrát poradili v domácím prostředí s Přerovem. O osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto již po prvním poločasu, ve kterém si svěřenci Bohdana Hecla vybudovali luxusní vedení 3:0. Brankový rozdíl vydržel až do závěrečného hvizdu, byť oba kluby přidaly ve druhé půli po brance. Pro náš výběr to byla již šestá výhra v řadě.

Domácím výrazně pomohly první dvě branky, které se podařilo vstřelit v rychlém sledu. Nejprve se prosadil v 15. minutě Pavel Matura, kterého o minutu později doplnil Nikolas Körner. Vedení 2:0 navýšil šumperský celek těšně před pauzou, kdy se prosadil Filip Podhorný. Ve druhé půli se poté dlouho čekalo na další trefu. Trenér Hecl mezitím výrazně obměnil kádr. Až v 79. minutě přidal čtvrtou trefu, a svou druhou v zápase, Nikolas Körner. Dočkali se i hosté. Jakuba Žandu připravil o čisté konto v 84. minutě Daniel Borek.

Ohlasy k utkání

Bohdan Hecl, trenér FK Šumperk: Nedařilo se nám navázat na dobrou kombinační hru z předešlých zápasů. A ačkoliv jsme utkání výsledkově zvládli, musím ho hodnotit asi jako naše nejslabší za podzimní část, z pohledu předvedené hry. Kluci nepůsobili od prvních minut týmově, předržovali jsme míč a vyráběli nezvyklý počet chyb. Ty mohl soupeř trestat již v prvním poločasu. Ve druhé půli se po velkém prostřídání nepodařilo novým hráčům přinést změnu v herním projevu a utkání trochu spadlo do podprůměru této soutěže.

Statistiky utkání

Góly: 15. Matura, 16. Körner, 40. Podhorný, 79. Körner – 84. Borek. Bez karet. Diváci: 44. Rozhodčí: Ladislav Sebök.
FK Šumperk: Koutný – P. Dostál (46. Halama), Sroka, Krahula, Tyl (60. Valenta) – Matura (60. Jiroš), Podhorný (65. Hejtmánek), Vicenec – Štefek (46. Gerlich), Körner, Karger (65. Vepřek). Trenér: Bohdan Hecl.
1. FC Viktorie Přerov: Marák – Vávra, Hlaváč (46. Béňa), Sovík, Horák, Hynek, Kocian, Verbich, Veselý (66. Ondruška), Pistovčák (66. Švestka), Pavelka (36. Borek). Trenér: Marcel Lukáš.