1. HFK Olomouc vs. Šumperk

5. 9. 2020 16:00 Divize E 2020/2021 5. kolo 123

K utkání pátého kola divizní soutěže vyrazili naši fotbalisté do Olomouce. Čekal je souboj s výběrem 1. HFK a s ohledem na postavení obou celků v tabulce bylo jasné, že půjde o hodně. Do sestavy šumperského týmu se pak po trestu a následně i narození dítěte vrátil útočník Ostrovka.

Svěřenci Zdeňka Opravila v minulém kole prolomili střeleckou smůlu. Nicméně první půle v Olomouci žádnou branku nenabídla, za to v té druhé se s góly roztrhl pytel. A hned od jejího začátku. Již ve 47. minutě přišel dlouhý nákop na levé křídlo, který se domácím podařilo dostat do vápna. Nabíhající Ondřej Buček pak z voleje prostřelil Martina Kreizla a Olomouc šla do vedení. O další čtyři minuty později bylo ještě hůře. Domácí rozehráli rychle přímý kop znovu do levého křídla a opět následoval míč do vápna. Tam se nejlépe zorientoval Pavel Vybíral, jehož zakončení poslalo holický celek do dvougólového vedení.

Co je potřeba přiznat, studená sprcha z úvodu poločasu náš tým nesložila. Naopak, postupem času převzal šumperský výběr iniciativu a dočkal se zaslouženého snížení. Po zmatcích v obraně a nedůslednosti se trefil Erik Kotzmann a domácí trenér Jiří Derco byl z inkasované branky značně rozladěn. Až do závěru zápasu se pak hosté snažili vyrovnat, ale nakonec se dočkal soupeř. V 88. minutě se po rohovém kopu prosadil Lukáš Regec. To již domácí navíc hráli o deseti, Krumpolc totiž neudržel nervy na uzdě a zbytečně v přerušené hře fyzicky konfrontoval soupeře.

Přesto se ještě Šumperk dočkal a dokázal vrátit na holický pažit drama. V 90. minutě se trefil kapitán Petr Linet. Bohužel další branku již náš tým nepřidal a na první vítězství v sezóně tak stále čeká.

1. HFK Olomouc

30MACHALICKÝ Marek Brankář