Logo klubu FC Hlučín

Podhorný skalpoval sedmnáctku Hlučína, starší dorost prohrál

Předehrávku 29. kola mají za sebou naši dorostenci. Ve středu 1. června zamířili do Darkoviček, kde je hostily výběry Hlučína. Zatímco starší dorost si po jinak velmi vydařené sezóně připsal hodně nepovedené utkání, sedmnáctka vyhrála. Překvapivé vítězství vystřílel kapitán Filip Podhorný, který se zaskvěl hattrickem. Přitom svěřenci Bohdana Hecla museli dohrávat vinou zranění o deseti. Vítězný obrat přišel v samotném závěru utkání.

1. 6. 2022
4 - 0

1. 6. 2022 16:00 Moravskoslezská liga st. dorostu 2021/2022 29. kolo 40

Po již definitivní záchraně zajížděli šumperští dorostenci v netradiční termín ve středu 1. června k předehrávce 29. kola do Hlučína. Bohužel si na půdě slezského celku vybrali nejspíš nejhorší den v sezóně. Velmi nezdařené utkání nakonec skončilo vysokou porážkou.

Udržet si formu po celou část sezóny je náročné. Nutno dodat, že po rozpačitém nováčkovském vstupu do soutěže, ale proti silným soupeřům, si výběr do 19 let dlouhodobě připisoval skvělé výsledky. V Hlučíně to nevyšlo. Domácí šli do vedení chvíli před koncem poločasu, když otevřel skóre Eliáš Hon ve 35. minutě. Bohužel ještě před pauzou pak Slezané skórovali znovu, a hned dvakrát. Ve 41. minutě navýšil náskok Robin Havránek, aby o dvě minuty později dokonal hrůzný konec poločasu druhou trefou znovu Hon.

Zdrcující závěr poločasu načrtl zbývající průběh utkání. Domácí dotáhli zápas do pohodového vítězství, když ještě čtvrtý gól přidal v 71. minutě David Dvořáček. Hlučín tak v přímém souboji dvou sousedů z tabulky uspěl a posunul se dva zápasy před koncem sezóny na 11. místo, před náš celek. Ten nejprve v posledním domácím utkání přivítá 12. června doma Třinec a sezónu zakončí 19. června v Uherském Hradišti na půdě osmnáctky Slovácka.

FC HLUČÍN U19 – FK ŠUMPERK U19 4:0 (3:0)

Góly: 35. a 43. Hon, 41. Havránek, 71. Dvořáček. Bez karet. Rozhodčí: Jiří Macrineanu. Diváci: 40. Hráno: 1. 6. 2022 od 16:00 v Darkovičkách.
Hlučín: Prokel – Kocur, Kovala (70. Cintula), Havránek (60. Dvořáček), Říha (70. Šarközy), Hon (76. Kuska), Handlíř, Lindner, Kudlík, Ulrich (76. Matyska), Kučera.
Šumperk: Žanda (73. Panin) – Jecu, Morong, Krézek (60. V. Dostál), Elšík, Horký, Karger (60. Kmínek), Matura, Přikryl, Červeňák (60. F. Podhorný), Vicenec (60. Fiala).

1. 6. 2022
2 - 3

1. 6. 2022 18:15 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2021/2022 29. kolo 50

Mladší dorost se v minulých kolech odpoutal od posledního místa v tabulce a nakonec tento trend potvrdil i na půdě Hlučína! Desátý celek tabulky nakonec musel zkousnout porážku, byť k průběhu utkání možná poněkud krutou.

V Darkovičkách, kde se utkání hrálo, se jako první prosadili hosté. Kapitán šumperského týmu Filip Podhorný dostal v 31. minutě svou třináctou trefou v sezóně svůj tým do vedení. Nicméně i zápas mladšího dorostu měl podobný průběh jako v případě staršího, totiž Hlučín šel v závěru poločasu do vedení. Ve 35. minutě srovnal z penalty Jonáš Kwašný a o pět minut později zcela otočil výsledek Marek Fukan.

Utkání pak v druhé půli směřovalo k vítězství domácích. Zvláště ve chvíli, kdy trenér Bohdan Hecl vyčerpal všechna střídání, načež díky zranění dohrával tým o deseti. Šumperský celek však předvedl obrovskou bojovnost a kapitán Podhorný famózní formu. V 81. minutě svou druhou trefou v utkání srovnal jeho vývoj. A o pět minut později završil hattrick, kterým vystřílel hostujícímu celku nečekané vítězství 3:2.

FC Hlučín U17 – FK Šumperk U17 2:3 (2:1)

Góly: 35. Kwašný (pen.), 40. Fukan – 31., 81., 86. Podhorný. Žluté karty: Hořínek, Fukan. Rozhodčí: Vojtěch Dedek. Diváci: 50. Hráno: 1. června 2022 od 18:15 v Darkovičkách.
Hlučín: Jakubík – Klvaňa, Komárek, Kwašný (68. Kiša), Konečný (61. Kotík), Krakovka (64. Pupík), Fukan, Hořínek, Malý, Stuchlík, Novotný (61. Chvěja).
Šumperk: Bahounek (46. Panin) – Zelinka, Novák (54. Vepřek), Podhorný, Jiroš, Tymčenko, Minář, Kucharčuk (54. Sroka), Kühnel, Halama (68. Doležal), Slezák (68. Valenta).