Znak klubu SFC Opava

Dorost: Opava uhájila všechny body, ale pořádně se natrápila

Na půdu Slezského FC vyrazily v neděli 22. května naše dorostenecké výběry. V obou případech pak uspěl domácí celek dvoubrankovým náskokem, ale na výhry se Opavští pořádně nadřeli. Nečekaný byl hlavně vývoj zápasu v případě mladšího dorostu, který prohnal šestý celek tabulky a ještě čtvrthodiny před koncem vedl. Nakonec bohužel neuspěl. Leč oba týmy na půdě opavské akademie rozhodně nezklamaly.

22. 5. 2022
2 - 0

22. 5. 2022 10:30 Moravskoslezská liga st. dorostu 2021/2022 27. kolo 64

Na hřišti u koupaliště v Opavě, prakticky na dohled od hlavního stadionu SFC Opava, svedli naši dorostenci další ligový duel. Tentokrát tedy s osmnáctkou opavského SFC. Ta se sice krčí v tabulce na chvostu, ale tentokrát se jí bohužel podařilo naplno bodovat.

Na vině je nepovedená pětiminutovka v průběhu první půle a také nula na kontě vstřelených branek našeho týmu. Domácí se prosadili ve 26. a 31. minutě, když na gól Jakuba Grody navázal Filip Vala. Nutno dodat, že i když se na papíře utkal výběr Opavy U18 s celkem Šumperka U19, tak věkový průměr našeho celku byl nižší. I to je další příslib do následujících let a potvrzení, že v Šumperku rostou silné mládežnické výběry.

Po prohře 0:2 klesl náš celek na 11. místo tabulky, poněvadž Frýdek-Místek porazil doma Prostějov a o skóre se posunul před nás. Do konce soutěže chybí odehrát ještě čtyři kola.

SFC Opava U18 – FK Šumperk U19 2:0 (2:0)

Góly: 26 .Groda, 31. Vala. Žlutá karta: Petzuch (Opava). Rozhodčí: Macrineanu. Diváci: 64.
Opava U18: Vltavský – Sotorník (86. Hluchník), Cempírek, Murín, Grulich, Kokeš, Petzuch (80. Kavan), Zavadil, Vala (86. Kaluža), Segeťa (80. Strážnický), Groda (74. Montag). Trenér: David Drexler.
Šumperk U19: Panin – V. Dostál (46. Karger), Kühnel (46. Tyl), Kmínek, Krézek, Elšík (73. Kucharčuk), Matura, Přikryl (46. F. Podhorný), Červeňák (73. Tymčenko), Václavek, Jecu.

22. 5. 2022
4 - 2

22. 5. 2022 12:45 Moravskoslezská liga ml. dorostu 2021/2022 27. kolo 43

Mladší dorostenci se vydali do Opavy a zcela nečekaně prohnali jasného favorita zápasu, domácí výběr U16. Přitom trenér Bohdan Hecl musel znovu lepit sestavu a dokonce v průběhu druhé půle nasadit i jinak čistokrevné brankáře do pole. Nakonec z toho ale bylo vydřené vítězství domácích v poměru 4:2.

Přitom v 9. minutě dostal Šumperk příležitost jít do vedení a k nařízenému pokutovému kopu se postavil kapitán Filip Podhorný. Ten nezaváhal a otevřel skóre utkání. Za dvě minuty sice bylo vyrovnáno, když se prosadil Hendrych, dlouho ale opavský celek důvod k částečné radosti neměl. Po čtvrthodině hry totiž znovu vedl Šumperk. Vedení našim mladíkům vrátil Nikolas Körner.

Střelecká divočina pak na dlouhé minuty ustala. Branky začaly padat až v poslední čtvrthodině a bohužel jen do šumperské branky. Během deseti minut se prosadili Winkler a Endrych, přičemž prvně jmenovaný rovnou dvakrát. V případě střídajícího Winklera tak ukázal trenér Metelka šťastnou ruku. Opava tedy zvítězila 4:2, ovšem šestý tým tabulky se na vítězství nad našim výběrem opravdu nadřel.

SFC OPava U16 – FK Šumperk U17 4:2 (1:2)

Góly: 76., 86. Winkler, 11. Hendrych, 81. Endrych – 9. Podhorný (pen.), 15. Körner. Bez karet. Rozhodčí: Bohumil Robenek. Diváci: 43.
Opava U16: Martinák – Hendrych, Blahut, Hejhal, Pecník (83. Jaroš), Andrle, Hendrych, Patyk (61. Winkler), Endrych, Vladař, Tomíček (46. Galík). Trenér: František Metelka.
Šumperk U17: Bahounek – Zelinka, Körner, Novák, Podhorný, Jiroš, Tymčenko, Minář, Kucharčuk, Kühnel, Vepřek (55. Hamala). Trenér: Bohdan Hecl.